Intervista: Armanda nga blogu Mandislondon
Emri: Armanda Melaj nga UK


Me cfare merresh ne jete: 
Studente ne London College of Style dhe Bar Manaxhere ne nje Bar/Restaurant ne jug te Londres.

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Qe nga e zeza deri tek portokallia.

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot? 
Kremi hidratues dhe buzekuqi.

Cfare eshte embelsira jote e preferuar? 
Zup dhe Macarons :)

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 
Me pelqen rroku i vjeter qe keshtu do gjeni vetem Led Zeppelin, Rolling Stones, Deep Purple, Jimi Hendrix, dhe shume kenge folk Shqipetare, por kenga qe degjoj pothuajse cdo dite eshte Always nga Bon Jovi.

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
Ketu ne Londer: Topshop, All Saints, Bolongaro Trevor, Zara (kete vere me pelqen shume), per veshje vintage Peekaboo, Beyond Retro, dhe Portobello Market.

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? 
Bujare.

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
American Reunion.

Stilisti i preferuar? 
Christopher Bailey, Vivienne Westwood, Miuccia Prada, Sarah Burton dhe Christóbal Balenciaga qe nuk jeton me por per mendimin tim eshte nje nga stilistet me te mire.

Ku i merr informacionet mbi moden? 
Nga revistat, qe nga viti 2001 jam lexuese e rregullte e revistave Vogue, Elle, Marie Claire dhe Glamour.
Ke ke si Style Icon? 
Diana Vreeland, Gabrielle Bonheur Chanel, Audrey Hepburn dhe Alexa Chung.

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty? 
Fillimisht e kam hapur per shkollen qe po vazhdoj se duhet te jem gjithmone e aktivizuar ne fushen e modes por tani me pelqen shume dhe jam shume e dhene pas blogut. Ne te ju do gjeni stilin tim personal me veshjet e mija te perditeshme, nuk shkruaj shume ose aspak mund them, ia le fotove te tregojn historin e tyre.


+Ndiqni Armanden tek 
www.mandislondon.blogspot.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More