Intervista: Modeli Shqiptar Donald Braho


Emri: Donald Braho
Mosha: 21 vjecMe cfare merresh ne jete:
Studioj drejtesi ne Universitetin e Tiranes. Kam rreth 5 vjet qe merrem me modeling dhe per momentin jam i firmosur me Icon Agency ku edhe punoj si stilist per fototestet prezantuese te modeleve. S'ka pak kohe qe kam filluar te punoj si editor mode tek revista VIP Albania.


Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende?
E kuqe, e zeze, blue navy dhe cdo gje tjeter tendence.

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot, e dime qe edhe meshkujt kane sekretet beauty?
Laresi fytyre te Guerlain dhe make up-et per meshkuj te YSL.

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot?
Nje shumellojshmeri rrymash por ato qe une degjoj me kenaqesi prej disa kohesh jane The Pretty Reckless dhe Lykke Li.

Me ke celebrity je ne dashuri ne kete moment? 
Lana del Rey dhe Sean O'Pry.

Ke dyqan do na keshilloje per shopping?
Aftershock London qe eshte hapur se fundmi nje qendren tregtare T.E.G. Por gjithashtu ju keshilloj te "germoni" neper dyqanet vintage.

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale?
impeccable (i pamekatshem - perfekt)

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare?
The Girl with the Dragon Tattoo.

Stilisti i preferuar? 
Christopher Bailey

Ku i merr informacionet mbi moden?
Nga GQ British dhe Vogue US, i blej qe kur isha 14 vjec.

Ke ke si Style Icon? 
James Dean dhe Lady Gaga

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty?
Blogun e hapa per te promovuar punen time si model permes fotove te ndryshme dhe eksperiencave qe kam kaluar deri tani. Aty do gjeni nje varietet te puneve te mia, ju keshilloj te lexoni " Idol: Sean O'Pry "

Ndiqni Donaldin tek blogu donaldbraho.blogspot.comQe sot Donaldi ben pjese tel Albani Fashion Bloggers.
Me shume looks do te mund ti shikoni ketu.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More