Stela - November

Aulona - Pink is always a good idea

Armanda - Eagle Jumper

Stela - Colorful Saturday

Fall - The Dolls Factory

Aulona - Parfois

Rea - American Flag

Street Style nga Modelet - Irina Lazareanu
Street Style nga Modelet -  Irina Lazareanu
Enxhi - Zoya Nail Polishes for Winter

Ballerina Shoes - Aulona

Alda - Prospects

The Dolls Factory - Intercharm

Chic & Cheap - Shopping Spiked Shoes

Alda - Uniform

Aulona - Burgundy skirt

Riva - Zara Blazer

The Dolls Factory - Blue Flamingos

Street Style nga Modelet - Coco Rocha
Street Style nga Modelet -  Coco Rocha


Aulona - High Waist

Prezantime: Blogu i Ioana Sinani


Ioana Sinani, 25 vjec, Regjizore


Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 
Living on a prayer _ Bon Jovi

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
The Outnet, Top Shop, Asos (e-shop)

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
James Bond 007 - Skyfall

Stilisti i preferuar?
Elie Saab

Ke ke si Style Icon? 
Kate Moss

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty? 
Zgjedhjet e mia te perditshme dhe punet e mia artistike ( teater, filma)


Ndiqni Ioanen tek blogu joysinani.blogspot.comThe Dolls Factory - I follow Rivers

Live fast, die young - Busena

Aulona - Hangover

Maison Martin Margiela with H&M

Prezantime: DIY Ideas nga OltjanaOltjana 22 vjec studente farmacie dhe blogger

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Te gjitha ngjurat i dua dhe ne garderoben time gjenden te gjitha tonalitet e tyre. Me te preferuarat jane ato pastel dhe ngjyrat e tokes...

3 produkte bukurie pa te ciliat nuk do jetoje dot?
Sdo ndahesha dot nga maskara, parfumi dhe eyeliner...

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 
Emili sande- kind of my love

Ke dyqan do na keshilloje per shopping?
H&M, Zara, top shop, GoJane ...jane me te mirat per mua.

Stilisti i preferuar?
Alexander McQueen, Yves Saint Laurent dhe Giuseppe Zanotti
Ku i merr informacionet mbi moden?
Gjithcka online...tek tuk lexoj ndo1 reviste..por me shume ndermejt leximit te blogjeve

Ke ke si Style Icon?
Anne Hathaway, Jessica Alba dhe Victoria Beckam...

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty?

Kisha shume kohe qe lexoja per dite blogje te medhenj si Nanysklozet..dhe cdo dite e me teper e terhequr dhe nga menyra sesi ato me nje blog te tille sillnin dhe inspironin gjith njerezit vendosa dhe une te hapja nje...problemi ishte se cfare...e dija qe nuk mund te filloja menjeher nje blog me foto te veshjeve te perditshme sic kane ber shume...duhet te ishte dicka ndryshe per mua! keshtu qe teksa po krijoja dhe po ricikloja dicka, me lindi ideja e krijimit te nje blogu DIY! Mendova se kshu do te ndihmoja shume njerez qe me nje buxhet te vogel te dukeshin ashtu sic do donin. Ne blog do te gjeni ide te ndryshme per gjithcka duke nisur qe nga personalizmi e deri tek rikrijimi i aksesorve, cantave, kepuceve apo dhe veshjeve...

Ndiqni Oltjanen tek doityourselfideas.blogspot.com

Alda - Fire Burn

Ada - Boyfriend Jeans

                                                                                                                                                          

Jona - Ne teater

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More