KIKI BOOK OF DREAMS: On the Snow

 

Ndiqni Kikin tek Kikis Book of Dreams

JUST GO SHOPPING: ParfumetAda nga Just Go Shopping na tregon parfumet e koleksionit te saj.
Per te lexuar mendimet mbi cdo parfum, dhe cmimet lexoni JUST GO SHOPPING

Chic and Cheap- Happy Birthday to me!
                                              VIZITONI: The Chic and Cheap blogINTERVISTA: Ediola nga Accidentally a BloggerEmri:  Ediola (Blogger)

Mosha: 19

Blogu:  http://accidentallyblogger.blogspot.com/ 

Me cfare merresh ne jete: 
Jam studente ne degen e ekonomise.

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende?  
Jam fan e ngjyrave prandaj ne gardaroben time kam shumellojshmeri ngjyrash, dhe shume floral prints :P

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot?  
Eyeliner.

Cfare eshte embelsira jote e preferuar? 
Cdo gje me cokollate.

Cfare kenge do gjenim tani tek mp3 jot? 
Kohet e fundit me pelqen shume kengetarja Lana Del Rey prandaj do te gjeni kenget e albumit te saj Born to die

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
Me pelqen shume H&M pasi ka cmime te mira por edhe cilesi ne rrobat e tyre.

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? Jam person qe qesh dhe jam e gezuar gjithe diten prandaj fjala qe me pershtatet besoj se eshte "e lumtur".

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? Filmi i fundit qe pash ishte Cinderella man. Nuk e kisha pare kur kishte dal dhe me ne fund e pash dje!

Stilisti i preferuar?  
Marc Jacobs

Ku i merr informacionet mbi moden? Me pelqen te lexoj revista, nga interneti, duke pare vitrinat por edhe njerezit ne rruge duke marr ide te ndryshme nga ta.
Ke ke si Style Icon? 
Coco Chanel, pasi mendoi se ajo solli ndryshime ne industrine e modes.

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty?  
Per mua blogu eshte nje menyre qe te shprehem duke shkruajtur akoma edhe per gjerat e perditshme. Gjithnje kisha kete pasion per moden edhe doja ta shprehja dhe te mendoja se ne fakt ka persona qe do te donin te degjonin ato qe une kisha qe tu thoja. Dhe ne fakt ideja qe te hapja blogun ishte kur pashe blogun e Scott Schuman (The Sartorialist) por edhe te tjereve, qe ishin njerez te perditshem por kishin dicka te perbashket :dashuri per ate qe benin, pra moden. Dhe doja edhe une te beja pjese ne kete "grup" qe i quaj "Fashion Lovers". (Shume shkruajta he :P). Ne blogun tim do te gjeni artikuj mbi moden, dhe shume gjera te tjera. Por kini ne mendje se blogu im eshte ne fillim akoma, many surprises are coming up :).

Ndiqni Ediolen tek Accidentally a Blogger.THE DOLLS FACTORY - Liber apo Parfum? Zadig & Voltaire


zadig et voltaire la purite new fragrance

THE DOLLS FACTORY - Liber apo Parfum Zadig & Voltaire

Parfumi me i fundit nga Zadig&Voltaire

Per me shume vizitoni The Dolls Factory

FLUTRA - E veshur ne BikBokFLUTRA - E veshur ne BikBok 

Fundi dhe kemisha pa menge : BikBok
Varja: Zara

Per me shume vizitoni Flutra in FashionJUST GO SHOPPING: Nen Bore
JUST GO SHOPPING nen Bore veshin:

Ada
Xhupi Woolrich
Jeans ZuElements
Kepucet Timberland 

Lisa
Pallto "Patrizia
Jeans Dondup
Kepucet Clarks
canta Louis Vuitton

Per me shume vizitoni blogunELMA - Photoshoot with model Donald Braho


Elma Rama fotografon modelin Donald Braho


Ndiqni Emen tek
Elma Rama Photography


ALDA - Natural Elements

 


ALDA - Natural Elements
Being a Mess with BUSENA: Jeffrey Campbell Shoes

 

Being a Mess with BUSENA: Jeffrey Campbell

Ndiqni Busenen tek blogu 

Intervista: Ada dhe Lisa nga blogu Just Go Shopping


Blogger: Ada dhe Lisa
Mosha: 25 dhe 23

Me cfare merresh ne jete: 
Studente

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Pothuajse te gjitha, per cdo rast duhet ngjyra e duhur!

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot? 
Lapsi i zi dhe rimmel!

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
ZARA, H&M dhe TOPSHOP sepse ofrojne veshje te modes me cmime te arsyeshme.

Stilisti i preferuar? 
Gjithcka Made in Italy! Italians do it better!

Ku i merr informacionet mbi moden? 
Nga interneti mund te gjejme gjithcka!

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty?
 Une (Ada) dhe Lisa studiojme dhe jetojme ne te njejtin qytet ku edhe jemi njohur! Jemi te apasionuara me moden, kosmetiken dhe cdo gje qe ben te bukur nje femer!
Prej vitesh ndjekim shume blogger nga e gjithe bota! Na pelqente shume idea e nje hapesire virtuale ku mund te ndanim pasionin tone per moden dhe beauty-in dhe mund te jepnin keshilla per shopping!
Permes blogut tone Just Go Shopping do te donim ti tregonim te rinjve se per tu veshur mire dhe sipas modes nuk eshte e nevojshme te shpenzosh mijera euro por mjafton te zgjedhesh e te kombinosh ngjyrat dhe aksesoret e duhur!

Lisa

Ada

Mund ti ndiqni tek blogu 
TRENDS : Trench Coat


Nuk mund te mungoje ne gardaroben e askujt, femer apo mashkull, pardesyja eshte e domosdoshme ne stinen e vjeshtes dhe te pranveres. Nuk eshte e rendesishme nese e keni Burberry apo Zara, ne ngjyren tipike bezhe apo keni guzuar me ngjyra te forta si e kuqja, apo jeshilja.

ALDA - SnowingALDA - On The Snow

Ndiqni Alden tek 

Vintage love

dream about the sun you queen of rain n o s t a l g h i a Bluzja e marre nga nje dyqan vintage ne Stamboll. amorous physiologic effects : determination Kemisha nga H&M

ASOS | Pranverë 2012 Lookbook

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More