ALDA - Make Up Shopping Chanel, Dior and YSL

Alda nga blogu aldasworld.blogspot.com e ka trajtuar veten mire se fundmi duke shtuar ne koleksionin e saj te make up disa artikuj qe jane ne listen e deshirave te shume prej nesh. Sidomos na vjen ta pyesim si e gjeti Chanel Vernis Particulière kur eshte zhdukur nga dyqanet menjehere mbare botes. 

Chanel nail polish - Particuliere


J'adore Dior Perfume

Chanel Lipstick No.40 - La Sensuelle.


YSL Liquid Liner.

Ndiqni Alden tek 

FLUTRA - The Change

ELMA - Always remember Me

Alda dhe blogu Moments in Time

Ju prezantojme nje blogger te re ne Shqiperi
Alda dhe blogun e saj Moments in Time
Emri: Alda

Mosha: 16 vjec

Me cfare merresh ne jete: 

Jam ne vit te trete, gjimnaz dhe fokusi im primar eshte tek shkolla.

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 

Ngjyrat neutrale si e zeza, e bardha, bezha, grija, etc...

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot? 

Buzekuqi :) Zakonisht perdor te kuqin po nuk mungojne dhe ngjyrat e tjera.

Cfare eshte embelsira jote e preferuar? 

Strudeli me moll

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 

A Fine Frenzy - Almost Lover

Me ke VIP je ne dashuri ne kete moment? 

Ka qene dhe do te mbetet Johnny Depp.

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 

She's the Man. :)

Stilisti i preferuar?

John Galliano

Ku i merr informacionet mbi moden? 

Ne Internet, revista moda, etj.
Ke ke si Style Icon? 

Audrey Hepburn si ikone stili klasike. Nese do zgjidhja nje style icon me moderne do zgjidhja Anna Dello Russo.


Ndiqni Alden tek aldasworld.blogspot.com


BEAUTY ENXHI: Ngjyrat e preferuara te buzekuqeve per sezonin vjeshte/ dimer 2011-2012

Gjithmone jemi ne kerkim te buzekuqit ideal. Per kete sezon ngjyrat me te preferuara te buzekuqeve jane ato te ndezurat qe e theksojne me shume formen e buzeve tuaj. Stiliste te ndryshem kane krijuar koleksionet e tyre te bukurise per periudhen vjeshte/ dimer 2011-2012 duke na prezantuar me ngjyrat qe duhet te permbaje makeup-i yne. Keto ngjyra jane lejla, e kuqe e ndezur, ngjyre ari etj.


Tom Ford- Private Blend Collection In Scarlet Rouge


Mac - What Joy!Dolce & Gabbana- Classic Cream Lipstick in Purple Pearl


Dior - Rouge Dior Lipstick In Or Divine #221


Burberry Beauty- Lip Glow In Bright Plum No. 17


Chanel- Rouge Allure In Famous


Per me shume mbi boten e make up ndiqni 
beautyenxhi.blogspot.com

Topshop Holiday 2011 Collection

THE DOLLS FACTORY - Brenda Dyqanit te Ri te Lanvin

Lanvin Store Milan Via Della Spiga

Lanvin Store Milan Via Della Spiga
Lanvin Fall Winter 2011 Collection


Lanvin Store Milan Via Della Spiga
Per me shume vizitoni blogun The Dolls Factory

FLUTRA - Animal Prints


Ndiqni Flutren tek blogu

KIKI BOOK OF DREAMS: Rumor Has It


Ndiqni Kikin tek blogu

Tribute to 40`s...

Atalanta

Christian Louboutin | kolekcioni pranverë 2012

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More