The Chic and Cheap - One Life Is Not Enough


The Chic and Cheap- One Life Is Not Enough 

Julia - University Day
Julia - University Day

Ndiqni Julian tek

FLUTRA - The White Bird


FLUTRA - The White Bird

Ndiqni Flutren tek 

 pallto: Mango

Intervista: Enxhi nga blogu Beauty Enxhi
Emri: Enxhi
Mosha: 18 vjec

Blogu:  http://beautyenxhi.blogspot.com/ 

Me cfare merresh ne jete: 

Jam maturante ne gjimnaz keshtu qe akoma e ardhmja eshte ne vendim e siper. Jam nje person teper aktiv dhe prej 4 vitesh merrem me danc-palester.

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 

Dominon me shume bluja, jeshilja dhe e zeza.

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot? 

Dua te vecoj dy produkte pa te cilat nuk bej dot: rimeli dhe parfumi.

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 

Me pelqen te degjoj pothuajse te gjitha rrymat muzikore por se fundmi do te vecoja kengen e Britney Spears-Criminal

Me ke VIP je ne dashuri ne kete moment?

Robert Pattinson dhe jo prej pamjes se jashtme :P Me pelqen per tipin e vecante qe ka dhe per talentin.

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 

Ne Tirane do ju keshilloja dyqanin BSB dhe Pink Woman.

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? 

Largpamese dhe shume optimiste

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 

Abduction

Stilisti i preferuar? 

Oscar de la Renta, Domenico Dolce me Stefano Gabbana dhe Elie Saab.

Ku i merr informacionet mbi moden? 

Cdo dit lexoj rreth 20 blog news magazines online qe flasin per moden dhe prej tyre marr informacionet me te rendesishme.
Ke ke si Style Icon? 

Modelja australiane Miranda Kerr eshte nje style icon per mua. Veshjet e saj casual me pelqejne jashte mase.


Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty?
Nuk e mendoja se do te vinte nje dite ku do te hapja edhe un nje blog. E verteta eshte se hapja e Beauty Enxhi ishte krejt e rastesishme. Me kerkuan te beja nje Product Review per dy kremra te nje firme zvicerane "Swiss Line" ketu ne Albania Fashion Bloggers. Duke pare qe isha e afte ne prezantimin e produktit me sugjeruan te hapja nje blogun tim ku te flitej per cdo gje rreth bukurise. Ne blogun tim do te gjeni shpesh recensione te produkteve te bukurise qe un perdor duke menduar qe do te jete nje informacion i vlefshem per ju, do te gjeni gjithashtu menyren e tualetit qe aplikohet neper sfilata si dhe keshilla per te pasur nje pamje sa me natyrale dhe sa me te bukur.


Ndiqni Enxhin tek Blogu  http://beautyenxhi.blogspot.com/ 
Photobucket
Make Up Elie Saab

Jelena - Free Your MInd


Jelena - Free Your MInd

Ndiqni Jelen tek 

ALDA - Lady in RedALDA - Lady in Red

Ndiqni Alden tek 

Being a Mess with BUSENA: 3 Dimensional Girl


Being a Mess with BUSENA: 3 Dimensional Girl

Ndiqni Busenen tek 

BEAUTY ENXHI: Dior Koleksioni Pranvere Vere 2012

Perseri Dior zgjedh bukuroshen Karlie Kloss per te prezantuar koleksionin me te ri te makeup-it per periudhen pranvere/ vere 2012. Koleksioni Dior Garden Party u frymezua nga lulet e bukura qe gjenden ne kopshtin e Mr Dior ne Normandi. Koleksioni paraqet ngjyra te lehta te rozes, jeshiles, lejlas etj. Ndoshta Dior Garden Party do te jete me i adhuruari nga femrat pasi stilisti ka bere zgjedhjen me te mire te ngjyrave si dhe nuk duhet lene pa permendur dizajni i thjeshte dhe i bukur i koleksionit.

FLUTRA - The Satchel BagFLUTRA - The Satchel Bag

Per me shume ndiqni Flutren tek STYLE ICONS: Alexa Chung

Alexa Chung nuk ka nevoje per prezantime, e kthyer nga Veejay ne nje style icon si profesion.
Fale stilit te saj ka bashkepunuar me shume firma si designer dhe canta qe mban emrin e saj Alexa nga Mulberry eshte kthyer ne nje cante me fame boterore.
Ja disa veshje nga Alexas te cilen e kane bere te famshme ne te tere boten.


KIKI BOOK OF DREAMS: Nude Colors

 

KIKI BOOK OF DREAMS: Nude Colors

Per me shume vizitoni

ALDA - Aways by the seaALDA - Aways by the sea

Per me shume vizitoni 

Julia - BallerinaJulia - Ballerina

Per me shume vizitoni 

STYLE ICONS: Kate Bosworth


Aktorja amerikane Kate Bosworth eshte Syle Icon i kesaj jave ne Albania Fashion Bloggers. 

E famshme per stilin e saj Kalifornian ne te veshuren e perditshme. E gjejme per here me fustane me lule, kemisha dhe tshirts te mixuara mes firmave low-cost si Top Shop dhe firma si Burberry, Chloè dhe Céline.FLUTRA - Oslo and other things

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More