Aulona - Orange sneakers

Enxhi - Koleksioni me Manikyra

Ioana - Pepe Jeans

Anja - Estee Lauder

Jona - Orange Phone

Alda - Class

Ioana - Fendibulous

Aulona - Nga e Para

Jona - Fallish

Armanda - Camouflage

Stela - Daydreams

Armanda - Autumn Delight

Anja - Colmar

Riva - Think Pink

Ioana - Black Velvet

Aulona - Deutschland

Anja - Easy Chic

#AlbaniaFashion ne InstagramInstagram nisi si nje program per te treguar me bukur fotot pak cilesore te aparateve fotografike qe gjenden tek celularet tane, dhe nderkohe qe cilesia e imazheve rritej Instagram u kthye ne komunitetin mobile te fotografive artistike. Per disa eshte si nje Flickr ku tregojne fotografite e tyre te bera me kujdes, per disa eshte si nje ditar per te ndare me publikun fotot e pushimeve, blerjet e reja dhe ushqimet e perditshme. Tani eshe shume firma mode jane ne Instagram per te treguar se cfare ndosh prapaskenave te krijimit te nje koleksioni, produktet e reja etj. Per cfaredolloj perdorimi cilido qe ka nje iPhone ose nje celular Android eshte ne Instagram. 

Edhe AFB tani eshte ne instagram me nje ide te re qe ben te mundur perfshirjen e shume me shume njerezve te cilet kane nje stil te bukur por nuk kan nje blog.

Cdo jave do zgjedhim nje foto nga ato te vendosura me Hashtag #albaniafashion e cila do te jete ajo e cilesuara me e bukur dhe interesante. Mund te jete nje total look ose nje aksesor i vecante, cdo gje qe ka lidhje me moden mund te marri pjese.

Per javen e pare kemi zgjedhur kete look nga Elvira Tahiri me profilin @elvira_tahiri Ndiqni me shume foto nga AFB ku kemi prezentuar priflet e bloggerave te tjere
http://albaniafashion.blogspot.it/search/label/INSTAGRAM
Mango Pranvere Vere 2013 Miranda Kerr


Mango Pranvere Vere 2013 Miranda Kerr

Busena - Winter Colors

Anja - Essie & High Heels

Prezantime - Enxhi's Space

Enxhi Vrapi , 20 vjec, Studente per Mjeksi 

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Nuk mungojne ngjyrat, kam nga te tera. por edhe shume veshje te zeza...

3 produkte bukurie pa te ciliat nuk do jetoje dot? 
mascara, parfumi, pudra

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 
uninvited - alanis morrisette

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
Zara

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? 
enderrimtare

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
Seeking a Friend for the end of the world
Ke ke si Style Icon? 
Olivia Palermo, Mira Duma

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty? 
Blogun e hapa si nje menyre per te shprehur veten, fragmente nga jeta e perditshme, mendime...

Ndiqni Enxhin tek enxhivrapi.blogspot.com
 

Armanda - Leathet Jacket

Aulona - Thumb Up

Ioana - Back to Black

Disi - Armani Opening in Vienna

Anja - Blondes have more fun

Rea - Too Fast To Live

Ada - Sweater and ankle boots

Aulona - HalloWork

Jona - Prishtina

Enxhi - Trendet per Pranvere Vere 2013


Enxhi - Trendet per Pranvere Vere 2013
Nje postim i bere shume heret, me qelllim qe te keni parasysh cfare te bleni kur te vije koha e uljeve. 

Lexo me shume tek Beauty Enxhi BlogRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More