Intervista - Aulona Musta nga blogu United Colors of Aulona


Aulona Musta,  27 vjec
Kryeredaktore e gazetes Paloma dhe spikere radiofonike


Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Cdo ngjyrë e ylberit, aq sa shoqet e mia prej vitesh me therrasin “ylbere”.  I dashuroj ngjyrat!

Cfare eshte embelsira jote e preferuar? 
Ohh lexova gje fjalen embelsire? Eshte njesoj si te pyesesh nje prind se cilin nga femijet do me shume! Nuk I ndaj dot! I dua te gjitha llojet cmendurisht!

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 
Te gjitha llojet, nga klasike te tallavaja!

Me ke VIP je ne dashuri ne kete moment? 
Kam qene, jam dhe do te mbetem perjete me Gabriel Garkon

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
Me pelqejne shume veshjet e “BSB”-es dhe “Denny Rose”

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? 
Colorful!

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
Batman (The Dark Knight Rises). Por dua ta theksoj, s’para shikoj shume filma. Adhuroj leximin!

Stilisti i preferuar? 
Duke qene se me pelqejne gjerat e cmendura dhe ekstravagante pa dyshim qe Alexander Mcqueen, por duke qene se adhuroj dhe ngjyrat atehere Versace do te mbetet gjithmone nder te preferuarit e mi.

Ku i merr informacionet mbi moden?
Revista, television, internet, biseda mes shoqes, rrugeve te Tiranes…

Ke ke si Style Icon?
Nuk kam! Deri me tani nuk kam arritur dot te percaktoj stilin tim net e veshur, si me shikon nje dite nuk me shikon te nesermen, keshtu qe edhe ikonat e stilit per mua jane te ndryshme dhe I perkasin stileve dhe periudhave te ndryshme.
Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty? 
Kisha kohe qe kisha deshire te hapja nje blog, por te them te drejten me dukej si nje vanitet I tepruar per Shqiperine, keshtu qe po nguroja. Nuk me pelqen te flas per firma, e per llukse te teperta, duke qene se jetoj ne Shqiperi dhe te gjithe e shohim si eshte realiteti. Por me pas lexova qe ka plot vajza shqiptare, me se shumti ato qe jetojne jashte qe kane blogje vertet interesante, pa shifra marramendese. Keshtu qe mora vendimin dhe ja ku kam dhe une nje blog. Me shpresen qe vajzat shqiptare qe do ta lexojne ate, ne vend qe te demoralizohen dhe te bien ne depression :P do te gjejne sado pak veten. Por dua te theksoj nuk eshte vetem nje blog mode. Duke qene me profesion gazetare, shpeshhere do te jete fjala ajo qe do te kete me shume pese sesa nje foto J

Ndiqni Aulonen tek blogu i saj  unitedcolorsofaulona.blogspot.com

Just Go Shopping - Denim Jumpsuit

Fashion Trend Vjeshte Dimer 2012 - Stili Baroque

Dolce Gabbana Vjeshte Dimmer 2012/2013

Stili Baroque 

baroque fashion

Marchesa Vjeshte Dimer 2012/2013
Dolce & Gabbana Vjeshte Dimer 2012/2013
Aquilano Rimondi Vjeshte Dimer 2012/2013

________________________________________________________________

Marchesa 

 
Mary Katrantzou

Balmain

Aquilano Rimondi

Alda - Highway


Sunglasses: RayBan 
 Dress: Mango 
Bracelets: Max Mara 
Shoes: Stuar WeitzmanStreet Style nga Modelet - Karlie KlossInstagram Style - Kristi nga Tirana Street Style @kristimollajKristi eshte vajza qe 'fshihet' pas aparatit fotografit te blogut te famshem Shqiptar Tirana Street Style. Nderkohe ajo ndan me te tjeret stilin e saj ne Instagram.

Kristin mund ta ndiqni ne Instagram: @kristimollaj

Prezantime: Suela nga blogu Wardrobe Stories


 Suela, 26 vjec 

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende: 
Te gjitha ngjyrat e ylberit. Sidomos gjate veres!

3 produkte bukurie pa te ciliat nuk do roje dot: 
puder, eyeliner dhe parfumi

Cfare kenge do gjenim tani tek mp3 i jot: 
Albumin e fundit te Florence and The Machine, Ceremonials

Me ke VIP je ne dashuri kete moment:
Ryan Reynolds
Ke dyqan do na keshilloje per shopping: 
Mund te them tre nga favoritet te mija online: Net-a-porter, Rue La La dhe ASOS ne te cilet mund te beni shopping kudo qe ndodheni.

Stilisti i preferuar: 
Me peqen shume koleksioni Spring-Summer 2012 i Emilio Pucci, keshtu stilisti i preferuar i kesaj vere eshte Peter Dundas.

Ku i merr informacionet mbi moden: 
Online (Blogs-magazines etc)

Ke ke si style icon: 
Kam shume por me e preferuara eshte Anna Dello Russo.

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtut aty: 
Kam kerkuar per nje kohe te gjate nje menyre per te shprehur vetveten. Deshiroja te ndaja me te tjeret idete dhe pasionet e mia, keshtu qe kur zbulova bloget e pare e pashe si shans per te bere dhe une dicka te tille. Shpresoj qe edhe une te frymezoj te tjeret sic kane bere me mua dhe te le shenjen time ne boten online. 

Ndiqni Suelen tek blogu  www.wardrobestories.blogspot.com 


Armanda - Peplum Trend

Instagram Style - Anjeza nga The Dolls Factory @dollsfactoryInstagram eshte nje nga iPhone/iPad apps me te perdorura ne bote, Permjet filtrave te ndryshem edhe nje foto e thjeshte mund te kthehet ne nje 'veper arti'. Me kete postim te ri po vendos nje rubrike te re ne Albania Fashion Bloggers duke treguar disa nga profilet e shqiptareve 'stylish' ne Instagram.

Po e filloj me veten, sepse si blogger Instagram e perdor per te ndare me ndjekesit e blogut ( www.thedollsfactory.com) momente live nga sfilatat, festat, udhetimet dhe gjerat e perditshme qe syri im mendon se duhen te shperndahen me 'boten'. 

Mund te me ndiqni ne Instagram: @dollsfactory


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More