Disi's Last Days of Summer in Egypt

//: Cfare kam veshur [Dita 1]

.: Tunika: Calzedonia
.: Bikini: Palmers
.: Syzet: Ray Ban Aviator
//: Cfare kam veshur [Dita2]

.: Tunika: Mango
.: Bikini me leopard print: Monsoon
.: Syzet: Ray Ben Cats
 

//: Cfare kam veshur [Dita 3]

.: Fustani: D&G resort
.: Aksesor: Vintage dhe ASOS
.:  Sandale wedge : BALLY
 
 

Julia in Rhodos

The Dolls Faxtory - Eze French Riviera


Côte d'Azur Eze Village Médiéval

Stela - Don't worry, be hippie!Eni Turkeshi Photography - Eksperimentime me fotografine

Ja disa eksperimentime interesante nga fotografja Eni Turkeshi. Rizultati final eshte i mrekullueshem. Per te zbuluar me shume mbi teknikat qe perdor Eni dhe fotografine  esaj mund ta ndiqni tek blogu http://albtranslator.blogspot.com/

det sjunde inseglet

all images :© Eni Turkeshi Photography

Party Disaster nga Era - Black & White

The Cheap and Chic - Elie Saab Haute Couture Vjeshte Dimer 2011 12

Elie Saab 
Haute Couture A/W 2011 -12

Kiki Book of Dreams - Meet me Halfway

JULIA The Bee's Knees : Rhodos is the Butterfly Valley

Ermelinda Manos - Nje designer shqiptare qe na ben te enderrojme


 Ermelinda Manos, e lindur ne Shqiperi e rritur ne Greqi dhe ne Las Vegas ku ka marre diplomen per Fashion Design. Ketu prezantojme koleksionin Pranvere Vere 2011 te prezantuar ne Los Angeles FASHION WEEK Hollywood, CA.

Frymezimi per Koleksionin  Pranvere Vere 2011

STYLE ICONS: Blake Lively

Edhe pse komplimentat i shkojne stilistit qe punon per Gossip Girl. Veshjet ne kete telefilm te zgjedhura me kujdes nga Eric Daman kane bere qe Blake Lively dhe  Leighton Meester te shihen nga publiku si ikona stili. Keshtu qe heren tjeter qe shikoni filmin mendoni se sa pune behet pas skenave nga Eric Deman. Kjo nuk i heq merita Blake Lively, sepse ne jeten e vertete ajo ka deklaruar se e zgjedh vete gardaroben (tashme vete me ndihmen e Chanel). 

The Chic and Cheap- Silver NightTshirt: ZARA 
Vest : STRADIVARIUS 
Jeans : MANGO 
Sandals: H&M 
Purse : ACCESSORIZE
Bracelets: no brand
Watch : ASOS 
Necklace : no brand 
Headband : H&M Karlie Kloss per H&M Kampanjen Vjeshte 2011Style Stalker - Maria


Maria - 19 vjec 
Maria eshte artiste, e quan veten kreative por mund te themi qe ne tek AFB e kemi zili per aftesite e saj ne muzike dhe pikture. Kreativiteti i Marias gjendet dhe ne veshjen e saj, prandaj AFB e interviston per Rubriken 'Style Stalker'

Me çfarë meresh ne jete: 
Studioj per administrim dhe politike sociale,por edhe shkruaj krijime, kompozoj pjese ne piano dhe kenge, si dhe pikturoj, me se shumti karikatura.

Cilat jane ngjyrat qe ndodhen ne garderoben tende: 
Me se shumti kafja, por edhe e kuqja, bezha, e bardha, e zeza.

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot?:  
Peneli

Cila eshte embelsira jote e preferuar?:
Pudding me cokollate

Çfarë kenge gjenim tani tek mp3 jot?
Price Tag- Jessie J

Kush eshte vendi i preferuar ne tirane?:
Komuna e Parisit

Ke dyqan do te na sugjeroje ne Tirane per te gjetur veshjet e stilit tend?
BSB, Pink, Bershka

Si do e pershkruaje veten me nje fjale? 
Kreative

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
Friends with benefits ( me kualitet te dobet) (AFB: Dmth e ke bere download ne menyre illegale)

Stilisti i preferuar: 
Paul Smith dhe Ana Molinari

Ku i merr informacionet mbi moden? 
Bloge te ndryshme online

Cfare ke veshur te ky look:

Fustani: Attractivo
Sandalet: Bershka
Rripi: Attractivo
Syzet: Ray Ban
Canta: Streiss
Ora: Swatch

Nese deshironi qe dhe stili juaj te publikohet ne AFB na shkruani tek albaniafashionbloggers@gmail.com

STYLE ICONS: Miroslava Mikheeva Duma, Editor i Harper's Bazaar RusiMiroslava Duma eshte Editor i Harper's Bazaar Rusi. Eshte e famshme sepse pervec se gazetare per Harper's Bazaar ne Rusi ajo gjendet shpesh ne revistat e gossip. Si cdo Ruse pelqen pelicet dhe firmat e rendesishme. Terheq gjithome vemendjen e fotografeve street-style me kombinimet e vecanta.

Style Check: Rikthimi i Xhaketës Jeans


Është koha për të hedhur jashtë xhaketën xhinse nga garderoba. Neve mund të frymëzohemi nga Ruby Aldridge, Liu Wen, dhe Hanne Gaby Odiele. Këtë verë, yjet bona fide si p.sh. Cameron Diaz dhe njeashtu Pippa Middleton, duken shume femerore duke kombinuar xhaketen me fustan a po me fund.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More