Tirana Street Style - Ornela : Leather Jacket


Tirana Street Style - Ornela : Leather Jacket
Qe ne vitet 80 xhaketa e lekures eshte kthyer ne nje pjese gjithmone prezente ne gardaroben tone. Edhe pse vit pas viti vjen me forma te reja , dhe me ngjyra te ndryshme qe ndjekin trendet e momentit nese doni te beni nje investim te vertete duhet te bleni nje xhakete ne forme klasike dhe me ngjyre te zeze. Pasi te keni modelin klasik mund te bleni dhe ngjyra te ndryshme me modele te ndryshme te cilat mund te vishen me xhinse ose siper fustaneve.


Xhaketa e Lekures ne Street Style
keenanevans


erinjeen

zeejia

sarahdanslenoir

whoworeitbetter

notadaywithoutfashion

haniyariaz

embracingstyle

waynetippetts

confessionsofananonshopaholic

Trend 2011 - Aksesoret me ngjyra te ndezura

Aksesoret per 2011 duhet te bien ne sy. Dhe ne kete sezon me kthimin e ngjyrave te ndezura me siguri nuk do mund te mbetemi anonim. Edhe nese stili jone eshte i thjeshte, mjafton nje rrip portokalli ose nje cante roze dhe mund te themi qe jemi trendy.


The Dolls Factory - Como LakePhotobucket
Photobucket

I was wearing: pants, jacket and top from Zara
Sunglasses from Miu Miu
Shoes from Jil Sander
Kiss bag from Versace

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Per me shume vizitoni  

Street Style nga Modelet - Fei Fei Sun

 Fei Fei Sun eshte nje tjeter modele kineze e cila eshte bere e famshme ne 2011. Te tera firmat e modes po i japin me shume rendesi tregut ne zhvillim e siper te Azise, keshtu qe per sfilatat e tyre dhe fushatat publicitare duheshin modele aziatike. Reklamat me te rendesihme per te jane DSquared dhe Donna Karan New York. Ketu street style jashte sfilatave nga modelja Fei Fei SUN
Alexander McQueen Resort 2012


Jam shumë e kënaqur, që Sarah Burton është duke e vazhduar punen e Alexander McQueen. Ajo është duke bërë punë të shkëlqyer dhe fitoi zemrën e shumë grave kaq shpejtë, ku edhe neve të gjithe e dijm që edhe Kate Middleton mban tani më shumicën e veshjeve nga Alexander McQueen. Për kolekcionin Resort 2012 - motoja e Sarah Burton ishte "veshje romantike dhe praktike", dhe unë vdes për këtë kolekcion . E tërë është një përzierje e gjelbër ne stilin ushtarak, veshje të qëndisura, rripa të larta në bel, funde të gjata dhe xhaketa të shkurtëra, që e bën kuptimin e një princeshës së shekullit 21.
- Edisa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More