JUST GO SHOPPING - Roses





Blazer: Motel
Flats: Frau
Leggings: Calzedonia
Earrings: Baby Angel
Bag: Cuoieria Fiorentina

Alda - New York




Cardigan: Primark // Top: Topshop // Skirt: Esprit // Shoes: Converse // Bag: Hermes

Armanda - Mustard Mullet Skirt

KIKI BOOK OF DREAMS: All Black

Alda - Classic Trench

THE DOLLS FACTORY - Misael Project Vjeshte Dimer 2012

Armanda - Bow Tie

Rea - Smile

The Dolls Factory- Into Vintage Cars with Acqua di Parma


mille miglia acqua di parma



mille miglia acqua di parma
Photobucket

mille miglia acqua di parma
Italian actress Martina Stella , the godmother of the 1000 Miglia 


mille miglia acqua di parma 
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma
The FIAT team with Chairman John Elkann and his wife countess Lavinia Borromeo
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma
mille miglia acqua di parma




Armanda - White

Intervista: Rea nga blogu Rea's Photoheaven



Rea Lemnusha , 16 vjec nga Tirana


Me cfare merresh ne jete: 
Sigurisht ne rradhe te pare qendron shkolla , pas saj me pelqen te merrem me foto , dhe te mesoj gjuhe te huaja kur premton koha . Pjes te madhe te kohes lexoj edhe libra gje qe eshte e preferuara ime .

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende?
Gjithcka ne varesi te sezoneve , nuk mungon asnje ngjyre ne garderoben time , por me shume dallohen veshje me vija ose pika gje qe I fus ne listen e veshjeve te parapelqyera.

Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot?
Parfumi .

Cfare eshte embelsira jote e preferuar?
Jam nje njeri I ‘varur’ nga embelsirat (fatmirsisht me metabolizem te fort lol) do vecoja tiramisun , akulloren dhe sigurisht embelsirat tradicionale.

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot?
Summer songs . Hitet me te reja .

Me ke VIP je ne dashuri ne kete moment?
Chris Brown , Cassie

Ke dyqan do na keshilloje per shopping?
Ne Shqiperi dyqanet LC Waikiki me pas Forever 21 , VJ , Collezione

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale?E vendosur

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare?
In Time me protagonist Amanda Seyfried dhe Justin Timberlake.

Ku i merr informacionet mbi moden?
Revista , blog , Fashion TV

Ke ke si Style Icon?
Te huaj Lana Del Rey ndersa shqiptar do e filloja nga modelja Oriola Marashi , Donald Braho .

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty? Per mua blogu eshte nje hap I ri qe do me ndihmoje me cdo fush ne jete . E fillova sepse me terhoqi puna ne bloge te ndryshme shqiptare dhe mendova se ka ardhur koha te largohemi nga monotonia e rrjeteve sociale . Ne blogun tim do postoj gjithcka qe ka te bej me stilin ne Shqiperi , stilin personal , personat qe une admiroj dhe besoj se do ndjeni kenaqsi duke e vizituar ate.



+Ndiqni Rean tek blogu

JUST GO SHOPPING: Shorts Time





Shorts: Trez
Shirt: Zara
Bag: Miu Miu 

KIKI BOOK OF DREAMS - Lace by Day

BEAUTY ENXHI - Manikyre per Pranvere Vere 2012






Photobucket
Acapulco, Calipso, Cosmo dhe Lagoon de Dior 

Photobucket

Chanel Le Vernis
Photobucket
Thakoon per Nars

Photobucket
Brights Collection nga OPI


Photobucket
Nails inc, London

Photobucket
La Laque Couture d'Yves Saint Laurent

Photobucket
Koleksioni Pranvere/ Vere 2012, Essie

+Per me shume ndiqni 
beautyenxhi.blogspot.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More