Fatma nga blogu Amare Vogue


Fatma Dobi - 21 Vjec - Udine, Itali

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende?
Ne gardaroben time ngjyra kryhesore eshte e zeza ..pastaj bezha dhe bluja (ose jeans)

3 produkte bukurie pa te ciliat nuk do jetoje dot?
Nuk lyhem shume keshtu qe jam pak produktet e bukurise qe perdor ..gjithmone perdor per ftyren Dream Fresh BB nga Maybelline New York, per buzet perdor buzhkuqin e RIMMEL London Kate Moss " lasting finish intense wear" ne ngjyren "airy fairy" shume natyral ..dhe i treti munt te them qe eshte nje eyeliner "Precision" shume i thjesh i zi nga KIKO. 

Ke dyqan do na keshilloje per shopping ne qytetin ku jeton?
Ne Udine dyqani im i preferuar eshte "CUMINI" 


Stilisti i preferuar?

Stilisti im i preferuar eshte pa dyshim "mbreti " KARL LAGERFELD !

Ke ke si Style Icon?
Style icon kam shume .. e preferuar eshte KATE MOSS .. pastaj vjen OLIVIA PALERMO , AMY WINEHOUSE, MIRANDA KERR, VICTORIA TORNEGREN dhe e fundit qe kam sbuluar eshte JENAH YAMAMOTO

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty?
Kisha vite qe doja te hapja blog po as nje here nuk e merrja vendimin sepse eshte nje aktivitet qe do kohe dhe duhet te behet per kenaqsi dhe jo si pune. Nuk kam shume kohe sepse universiteti per Juridik me impejnon shume bashke me punen.  Si fillim kam hapur nje faqe ne Facebook "-amare vogue-" dhe thjeshte u mundoja aty te publikoja cdo dite. Duke u rritur numri i njerezve tek faqja e Facebook, deshira e blogut u rriste po ashtu. Tek blogu publikoj jo vetem tema mbi moden dhe veshjet e mia, por edhe keshila per produkte bukurie dhe aksesore, evenimente mode, lajme nga ikonat e mai te modes dhe artikuj mbi muziken.  

Ndiqni Fatmen tek blogu 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More