Wednesday, January 30, 2013

Aulona - Orange sneakers

Tuesday, January 29, 2013

Enxhi - Koleksioni me Manikyra

Sunday, January 27, 2013

Ioana - Pepe Jeans

Saturday, January 26, 2013

Anja - Estee Lauder

Friday, January 25, 2013

Jona - Orange Phone

Thursday, January 24, 2013

Alda - Class

Wednesday, January 23, 2013

Ioana - Fendibulous

Tuesday, January 22, 2013

Aulona - Nga e Para

Monday, January 21, 2013

Jona - Fallish

Sunday, January 20, 2013

Armanda - Camouflage

Saturday, January 19, 2013

Stela - Daydreams

Friday, January 18, 2013

Armanda - Autumn Delight

Thursday, January 17, 2013

Anja - Colmar

Riva - Think Pink

Wednesday, January 16, 2013

Ioana - Black Velvet

Tuesday, January 15, 2013

Aulona - Deutschland

Monday, January 14, 2013

Anja - Easy Chic

Sunday, January 13, 2013

#AlbaniaFashion ne InstagramInstagram nisi si nje program per te treguar me bukur fotot pak cilesore te aparateve fotografike qe gjenden tek celularet tane, dhe nderkohe qe cilesia e imazheve rritej Instagram u kthye ne komunitetin mobile te fotografive artistike. Per disa eshte si nje Flickr ku tregojne fotografite e tyre te bera me kujdes, per disa eshte si nje ditar per te ndare me publikun fotot e pushimeve, blerjet e reja dhe ushqimet e perditshme. Tani eshe shume firma mode jane ne Instagram per te treguar se cfare ndosh prapaskenave te krijimit te nje koleksioni, produktet e reja etj. Per cfaredolloj perdorimi cilido qe ka nje iPhone ose nje celular Android eshte ne Instagram. 

Edhe AFB tani eshte ne instagram me nje ide te re qe ben te mundur perfshirjen e shume me shume njerezve te cilet kane nje stil te bukur por nuk kan nje blog.

Cdo jave do zgjedhim nje foto nga ato te vendosura me Hashtag #albaniafashion e cila do te jete ajo e cilesuara me e bukur dhe interesante. Mund te jete nje total look ose nje aksesor i vecante, cdo gje qe ka lidhje me moden mund te marri pjese.

Per javen e pare kemi zgjedhur kete look nga Elvira Tahiri me profilin @elvira_tahiri Ndiqni me shume foto nga AFB ku kemi prezentuar priflet e bloggerave te tjere
http://albaniafashion.blogspot.it/search/label/INSTAGRAM
Mango Pranvere Vere 2013 Miranda Kerr


Mango Pranvere Vere 2013 Miranda Kerr

Saturday, January 12, 2013

Busena - Winter Colors

Friday, January 11, 2013

Anja - Essie & High Heels

Prezantime - Enxhi's Space

Enxhi Vrapi , 20 vjec, Studente per Mjeksi 

Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Nuk mungojne ngjyrat, kam nga te tera. por edhe shume veshje te zeza...

3 produkte bukurie pa te ciliat nuk do jetoje dot? 
mascara, parfumi, pudra

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 
uninvited - alanis morrisette

Ke dyqan do na keshilloje per shopping? 
Zara

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? 
enderrimtare

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
Seeking a Friend for the end of the world
Ke ke si Style Icon? 
Olivia Palermo, Mira Duma

Perse e hape fillimisht blogun tend dhe cfare do gjejme te shkruajtur aty? 
Blogun e hapa si nje menyre per te shprehur veten, fragmente nga jeta e perditshme, mendime...

Ndiqni Enxhin tek enxhivrapi.blogspot.com
 

Armanda - Leathet Jacket

Thursday, January 10, 2013

Aulona - Thumb Up

Wednesday, January 09, 2013

Ioana - Back to Black

Tuesday, January 08, 2013

Disi - Armani Opening in Vienna

Monday, January 07, 2013

Anja - Blondes have more fun

Sunday, January 06, 2013

Rea - Too Fast To Live

Saturday, January 05, 2013

Ada - Sweater and ankle boots

Friday, January 04, 2013

Aulona - HalloWork

Wednesday, January 02, 2013

Jona - Prishtina

Tuesday, January 01, 2013

Enxhi - Trendet per Pranvere Vere 2013


Enxhi - Trendet per Pranvere Vere 2013
Nje postim i bere shume heret, me qelllim qe te keni parasysh cfare te bleni kur te vije koha e uljeve. 

Lexo me shume tek Beauty Enxhi BlogRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More