Pozat ne Street Style

Rregullat per te bere foto sa me te mira street style jane te thjeshta. Nuk eshte eshte e rendesishme sa e gjate je, sa e holle je ose sa e bukur je. Behet fjale per te treguar stilin e te veshurit dhe jo syte bojeqielli.


Rregullat:
1-  TREGO TERE VESHJEN, nga koka tek kembet. Ke veshur nje xhakete te bukur, Ok por ne duam te shohim edhe si e ke kombinuar me pantallonat, kepucet dhe aksesoret. 

2- MOS MERR POZA TE VESHTIRA. Ne faqet e Vogue modelet jane si punonjese cirku, ne pozat me te pa mundura. Ketu nuk behet fjale te jesh Elisa Sednaoui. Rri drejt ose anou pak majtas dhe kaq.

3- Qesh. Qeshja te shton bukurine.

3- NO SEXY. Photot jane per veshjen, keshtu qe poza seksi nuk funksionon sidomos per faktin se fotot gjykohen nga femra ne pergjithesi qe duan te frymezohen dhe jo nga meshkuj qe duan te emocionohen.

4-  VISHU BUKUR. Cfare do te thote vishu bukur? Vishu si te duash. Vishu sipas stilit tend sepse edhe stili Emo eshte super cool. 

Ja disa poza qe mund tju ndohmojne.

1- Si ne tapetin e kuq 
Poza si ne tapetin e kuq por me thjeshte. Nese merrni kete poze, mos beni me shume se kaq, mos levizni kembet, mos u anoni. Kjo poze perdoret sepse thone qe te tregon me te holle ne bel dh ete jep forma me te hijshme.

2-Ecja, pa mendjen tek aparati fotografik

3. Kryqezimi i kembeve

4. Me trupin ne profil

5. Me nje biciklete.
Poza eshte bere e famshme fale Scott Schuman nga Sartorialist. Nje biciklete dhe ja ku jeni perfekt per nje foto street style. Ndersa makina nuk eshte ne mode, nese nuk eshte vintage.

6. Poza e Beatles 
Keshtu e quaj une te pakten , me kujton Beatles ne albumin Abbey Road. Te fotografohesh ndersa po kalon mbi vizat e bardhat. Dhe jo me ecje te qete , por me hap te vendosur.

7. " Po iki  une"
Kete poze e gjeme tek shume fashion bloggers, edhe tek fotografite e street style. Eshte e thjeshte, beni gjasme sikur po ikni dhe ktheheni koken per te pare pas.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More