Style Stalker - Marsel

Marsel ka nje enderr ne sirtar dhe eshte ajo e te ndermarrit karrieren si model. Ta njohim me mire dhe te kuptojne cfare stili ndjek ai dhe ku i keshillon meshkujve te bejne shopping ne Shqiperi.


Per me shume mund te ndiqni Marselin tek Blogu i tij 
http://marselseitaj.blogspot.com/Emri: Marsel Seitaj

Mosha: 19

Me cfare merresh ne jete: 

Vazhdoj studimet. Merrem me sport dhe palester, dhe me pelqen te ndjek dhe moden.

Cilat jane pjeset kryesore qe perbejne gardaroben tende si mashkull?

Bluzet dhe kemishat qe rrijne pas trupit, te kombinuara me stone washed jeans.

Cfare eshte embelsira jote e preferuar? 

Trilece

Cfare kenge gjenim tani tek mp3 jot? 

Phonique feat rebecca - feel what tou wantKush eshte vendi i preferuar ne Tirane? 
Si te gjithe ata qe jetojne ne Tirane kohen e kaloj tek blloku, keshtu qe mbetet vendi i preferuar.


Ke dyqan do i keshilloje meshkujve qe jetojne ne shqiperi per te bere shopping?
Ne meshkujt pertojme te shetisim shume neper dyqane, keshtu qe COIN mbete vendi me i mire ku ka shume marka dhe modele te ndryshme per cdo stil. Ne nje vend te vetem mund te hyjme dhe te zgjedhim ato qe na duhen.


Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale?  
I pandalueshem


Kush eshte filmi i fundit qe ke pare?
Marly & Me :(

Stilisti i preferuar?
Per mua mbetet me i miri Giorgio Armani per veshjet e meshkujve, por edhe Dolce&Gabbana me linjen D&G dizenjojne veshje sportive shume te bukura per meshkuj. Te tjeret jane o shume serioz, ose nganjehere shume te ekzagjeruar.Kush eshte modeli karrieren e te cilit do deshiroje te kishe?
Si cdo mashkull qe luan futboll te gjithe do donim te ishim te zote si Cristiano Ronaldo dhe me kete rast te na ofronin edhe mundesine te benim modelet per reklamat e stilistave. Por duke qene se futbolli tani ka kaluar ne plan te dyte per mua, modeli qe ka karrieren me te suksesshme eshte Jon Kortajarena.

Si te erdhi mendimi qe mund te behesh model? Kush te shtyu te provoje te hyje ne kete profesion? 

Nderkoh qe rritesh dhe kerkon opcione per te par veten ne te ardhmen, endrra per model mbetej ....dhe aty nisi gjithcka.....e fillova vete ,gjithmone i filloj vete gjerat sepse nuk me pelqejne kur me shtyne te tjeret.


Fotografia nga Endrit Mertiri

____________________________________

Nese deshironi qe dhe stili juaj te publikohet ne AFB na shkruani tek albaniafashionbloggers@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More