(DIS)FASHION Si te MOS VishemiCdo dite shohim ne TV stile nga me te ndryshmet, por shumellojshmeria shkon nga stile skandaloze ne stile shume skandaloze. Ne shumicen e rasteve thuhet se jane veshje spektakli dhe duke qene kengetare femra, per te kenaqur publikun e perbere nga meshkuj (te ashtequajtur te etur) duhet te kujdesen me shume per gjoksin dhe kofshet se sa per stilin, le mos te flasim pastaj per zerin.


Disa shembuj po i tregojme ketu me fotot e gjendura ne Galerine Shqiptare:

ELVANA GJATA
E kuptuam qe kerkon te ndezesh shpirtrat e meshkujve. Por nuk e shikon qe me ato getat me shkeqim , me ate fustan super kitsch dhe me kepucet qe skane lidhje fare edhe meshkujt nuk po te shohin por po vazhdojne te diskutojne mbi derbin e fundit Inter-Milan. As gishti ne goje, si ne filmat me te famshem porno nuk ka bere asnje efekt.


Leonora JakupiLeonora nuk vishet gjithmone keq. Vetem se cdo here ka nje fustan te gjate sikur te ishte ne tapetin e kuq edhe kur shkon per nje interviste tek radio e rradhes. Leonora, qe ta dish...fustan i gjate vetem kur te kesh edhe ti aq leke sa te blesh bileten per tek Golden Globes si Bleona Qerreti. Nderkohe shite kete fustanin qe te fillosh te mbledhesh leket.


BLEONA QERRETI
Mbreteresha e te veshurit keq, Madonna shqiptare e stilit skandaloz me nje histori tashme 15 vjecare. Nuk mund tja vejme tere fajet asaj per perhapjen e stilit cheap&cheap, por nese do kishte harxhuar me pak per operacione dhe me shume ne konsulence imazhi me siguri do kishte qene nje shembull i mire per kengateret qe kane ardhur pas saj.

Zajmina Vasjari
Nese Bleona eshte mbreteresha a stilit cheap&cheap, Zajmina eshte princesha. E famshme sepse ishte e para Miss qe zbuloi qe kompjuteri nuk duhet vetem per te fryre buzet me photoshop, por mund te sherbente edhe per te te dhene nje ze kengetareje. (jo se ajo di te perdori programe te keti niveli kompleksiteti). Fatkeqsisht per ne, tekniket e zerit kushtojne pak ne Shqiperi. Por ne po flasim per stilin ketu, jo per zerin keshtu qe po e leme me kaq se ska cfare te flasesh per stilin e inegzistues te Zajmines.

Kaq per sot... nese keni ndonje personazh tjeter qe deshironi te analizojme bashke, leni nje koment.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More