The Dolls Factory - Cloche HatE perdorur per here te pare ne vitet 20 u be direkt aksesori me i perdorur. Kapelja Cloche vazhdoi te ishte ne mode deri ne vitin 1933. Emri i kapeles Cloche do te thote kambane ne frengjisht, dhe duket qarte pse. Krijuesi i kapeles eshte Coreline Reboux. 

Kurioziteti mbi kete kapele eshte se ne vitet 20 llojet e fjongove te vendosura mbi te tregonin secili nje mesazh ndryshe. Fjongoja si shigjete do te thonte qe vajza ishte e pa martuar por qe ja kishte dhene zemren dikujt. Fjongoja e shtenguar me nje gonxhe te madhe tregonte qe vajza ishte  e martuar. Kurse fjongo e rrumbullaket tregonte qe vajza ishte single dhe e interesuar per te njohur dike.


Accessorize Bow Detail Felt Cloche
Accessorize Bow Trim Black Cloche
Accessorize Bow Trim Red Cloche
Per me shume vizitoni: 

________________________________________________________________________________________

Nese deshironi qe dhe stili juaj te publikohet ne AFB na shkruani tek albaniafashionbloggers@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More