Trend 2011 - Vizat

Trends Spring Summer 2011-  Stripes 


Jil Sander dhe Prada jane stilistet qe sundojne pranveren 2011 me veshjet me viza dhe plot ngjyra. Veshjet me viza i gjejme me lloje te ndryshme, nga ato bardhe e zi, vale vale ose me dizenjo. Ne Milano, perveç Jil Sander dhe Prada, Versace gjithashtu perdor ngjyra te forta me vija te holla. Jo vetëm  Milano, por në Londer, New York dhe Paris copat me viza sundonin neper paserela perfshire Diane Von Furstenberg dhe mbreteresha e trikove te thurura Sonia Rykiel.  Ndersa mund te jete shume e thjeshte te veshim nje bluze me viza, pjesa e veshtire vjen kur duhet te kombinojme dy pjese te ndryshme te look-ut. Frymezohuni nga Prada Pranvere  Vere 2011 per kombinimet e duhura.


Per me shume artikuj mode lexoni http://www.thedollsfactory.com/

Per me shume trende dhe informacione te perditshme nga moda ndiqni 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More