TREND 2011 - Turban

Fashion Trend: The Turban
Kush do kishte menduar se nje shami ne koke do behej nje trend, nderkohe qe kur mendojme fjalen "shami ne koke" na kujton me shume gjyshet qe jetojne ne periferi. Kete vit shamija  e lidhur si turban doli ne sfilata dhe me pas ne rruget e Milanos, Londres dhe Parisit e fotografuat nga fotografet street-style. Por akoma me perpara Dhrika Moza e Katarit ishte shembulli me klasik i nje shamije te mbajtur ne menyre klasike dhe shume te bukur. Ka dy menyra per te provuar kete tred. E para eshte te shikoni tek dyqanet e aksosoreve ku mund ti gjeni te lidhura , gati per tu vendosur ne koke. E dyta eshte te merrni nje foulard dhe ta beni vete. Ja si e kam bere une ne kete tutorial ketu.

Lana Turner in The Postman Always Rings Twice (1946)Photo from Garance Dore


Armani Spring Summer 2011 Ad Campaign
Sheikha Moza of QatarSATC 2 Carrie


The Dolls Factory

Foto-tutorial ketu per ata qe duan te mesojne si ta bejne vete

Te tjeraImage and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More