Interviste - Kiki Book of Dreams


Emri: Kristi 

Mosha: 15

Me cfare merresh ne jete: 
Studioj ne shkollen 9-vjecare te Elbasanit Imelda Lambertini. Nje pjese te mire te kohes sime te lire e kaloj duke krijuar aksesore te ndryshem dhe kordhela gjithashtu, me pelqen arti i thonjve dhe jam e mire ne te, kam nje blog ku postoj cdo gje te rendesishme te jetes sime dhe pasionin per moden


Cilat jane ngjyrat qe gjenden ne gardaroben tende? 
Ne garderoben time mbizoteron roza, turkezja, grija, lejlaja 


Kush eshte produkti i bukurise pa te cilin nuk do jetoje dot? 
Padyshim shkelqyesi i buzeve, jam e fiksuar pas tyre, kam gjithmone me vete minimumi nje shkelqyes 

Kush eshte vendi i preferuar ne Tirane? 
E njoh Tiranen le te themi MIRE, por nuk jam e sigurt se kush eshte vendi im i preferuar. 

Ke dyqan do na keshilloje ne Tirane(ose qytet tjeter)?
Dyqanet e mia te preferuara dhe te cilat do t’ia sugjeroja cdokujt jane: Terranova, Bershka, Zara, LC Waikiki, LTB

Si do e e pershkruaje veten me 1 fjale? 
Kiki. Ne fakt ky emer ka nje histori dhe qe prej 4 vjetesh un njihem me kete emer, te cilin e adhuroj dhe dua qe nese nje dite do te mundem te kem linjen time ta quaj po me kete emer)

Kush eshte filmi i fundit qe ke pare? 
Life As We Know It

Stilisti i preferuar?
Alexander McQueen, Viviene Westwood

Ku i merr informacionet mbi moden?
Ne faqe te posacme ne internet, ne revista te ndryshme shqiptare dhe te huaja, Fashion TV, World Fashion, E, MTV

Ke ke si Style Icon?
Diane Kruger, Adriana LimaNdiqni Kikin tek blogu http://kikisbookofdreams.blogspot.com/Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More