Reklamat me te bukura te 2010Givenchy F/W 10 | Ph. Mert Alas and Marcus Piggott
CAST – Ming Xi, Joan Smalls, Paolo Roldan, Dafne Cejas, Willy Cartier, Lea T, Malgosia Bela,
Catherine McNeil, Simon Nessman, Jonathan Marquez and Mariacarla Boscono


Na shoqerojne nje faqe po, nje faqe jo ne revistat tona te preferuara. Me kalimin e kohes jane trasformuar nga reklama ne editorial mode te vertete, keshtu qe cdo faqe e nje reviste mode behet nje faqe per tu studiuar. Ketu ju prezatojme disa nga reklamat e qe na kane pelqyer, disa qe na kane skandalizuar dhe te tjera qe na kane cuditur.


MODEL – David Agbodji Art Director: Fabien Baron 

Louis Vuitton F/W 10 | Ph. Steven Meisel
MODELS:: Christy Turlington, Karen Elson & Natalia Vodianova | Fashion Editor: Karl Templer 

YSL F/W 2010 | Ph. Inez van Lamsweerde and Vinoodh Matadin
Models: Daria Werbowy & Ian O’Brien | Fashion Editor: Joe McKenna 

Lanvin Menswear S/S 2010 | Ph. Inez van Lamsweerde and Vinoodh Matadin
CAST : Inez van Lamsweerde and Vinoodh Matadin


SUBSCRIBE TO DOLLS FACTORYRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More