VOGUE ITALIA Janar 2011 - nga Steven MeiselVogue Italia e nis kete vit te ri me nje Issue plot stil dhe ashpersi. Arisona Muse dhe Freja Beha te fotografuara nga Steven Meisel jane imazhet e Coverit ne Chanel. Nje editorial 20 faqesh, i teri produkt i Meisel me te fotografuara Arisona Muse, Freja Beha, Sun Feifei, Herieth Paul, Anais Mali dhe Kinga Rajzak. Stilisti Karl vesh modelet ne couture dhe vintage nga Louis Vuitton, Tom Ford, Yves Saint Laurent, Marc Jacobs, Fendi dhe nga shume te tjere. Fotot te krijojne ndjesine e ambjenteve frymezuese ku Coco Chanel zhvilloi krijimtarine teper origjinale,guximtare dhe per kohen te paperceptueshme, nuhat arome pelhure dhe druri nga ai i atelieve franceze vendosur buze 31, Rue Cambon.

Kopertina Vogue Italia Janar 2011


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More