Adhurueset e Giambattista Valli

U bënë pesë vite që kur stilisti Giambattista Valli ka nisur punën me vete emrin e tij. Valli bëri shpejt rrugën e tij  drejt suksesit, dhe po thuaj se hyri shumë shpejt në zemrat e grave të Hollywood-it, që nga Olivia Palermo e gjerë tel Amy Adams. Ai ishte më parë drejtori kreativ për Emanuel Ungaro, Valli u bë i famshëm për silueta e tij të freskëta dhe moderne si dhe për fustanet e mbrëmjes të tij të çuditshëme me ngjyra të veçanta.

 Douzen Kroes
 Olivia Palermo
 Cheryl Cole
 Ashley Greene
 Lea Michele
Leigh Lezark

 Zoe Saldana
 Jamie Chung
 Iman
 Leighton Meester
 Mary-Kate Olsen
Jessica Biel

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More