Team Dolce Vs. Team Pucci: për kend jeni ju?


Veshjet e yjeve  marrin aksion, dhe dy shtëpi të modës kanë dalur në maje të kësaj pranvere: Dolce & Gabbana dhe Emilio Pucci. Stili i ketij sezoni kishte diçka në lidhje me pothuajse e tërë në të bardhë, kolekcioni i inspiruar me gjoks të hapur, dhe stili i mëparshëm bohem me pak vibe greke, që u bë e papërmbajtshme për ata që kanë në listen-A këta stilistë. Dua të arrij deri në faktin që Messieurs Dolce Gabbana dhe Dundas dhe Peter Pucci kanë specializuar llojin va-va-VOOM, duke arritur qëllimin që yjet ti sjellin paparacët në Festivalin e Filmit në Kanë rreth tyre.
çfarë mendoni ju për këtë temë?
Ja disa fotografi:


Team Pucci: Rihanna, në adter-party të MTV's VMA; 
Team Dolce: Blake Lively në CinemaCon Warner Bros. në Las Vegas.


Team Dolce: Diane Kruger, në premiere të filmit në Los Angeles; 
Team Pucci: Blake Livelynë Elle Style Awards 2011 në Londër. 


Team Dolce:  Costume Institute GalaChanel Iman; 
Team Pucci: po ashtu në Costume Institute Gala Jay-Z & Beyoncé.Team Dolce: Sarah Jessica Parker, në premieren e filmit I Don't Know How She Does It në Cannes; 
Team Pucci: Carine Roitfeld në a Roberto Cavalli party në Paris.Team Dolce: Naomi Campbell bashkë me Stefano Gabbana dhe Domenico Dolce në Shanghai. Team Pucci: Gwyneth Paltrow, në premierën Country Strong në Beverly Hills.Team Dolce: Kate Bosworth, në Creative Coalition Spotlight Initiative Awards në Park City (Utah);
Team Dolce: Uma Thurman, në 64th Cannes Film Festival.Team Pucci: Jane Fonda, në premierën e filmit Sleeping Beauty në Cannes; Team Pucci: Eugenie Niarchos, në Grisogono party në Antibes, Francë.Team Pucci: Karolina Kurkova, at a de Grisogono Party in Antibes, France.
 Team Dolce: Carine Roitfeld në Chanel Cruise show në Cap d'Antibes.

Team Dolce: Giovanna Battaglia, në Carla Amorim's party në São Paulo (Brazil), 
Team Pucci: Ciara, në 53rd Annual Grammy Awards në Los Angeles.


Per me shume lexoni http://disiscouturelifestyle.blogspot.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More