Street Style nga Modelet - Liu Wen

Liu Wen eshte modelja me e famshme kineze ne tere boten.  Si fillim e famshme vetem ne Kine nga shume fotografi ne Vogue Kina, ne 2008 sfilon ne Paris dhe ne 2010 sfilon ne Milano, New York dhe Londer duke bere 46 sfilata ne nje sezon. Disa nga stilistet qe Liu Wen ka sfiluar jane Rodarte, Derek Lam, Michael Kors, Carolina Herrera, Proenza Schouler, Alexander Wang, Fendi, Bottega Veneta, Salvatore Ferragamo and Balenciaga. Edhe ne street style Liu Wen ka nje stil te vecante.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More